неділя, 22 жовтня 2017 р.

Осіння екскурсія

   20 та 21 жовтня 2017 року учні 4(8)-Б класу Хмельницької гімназії №1 імені Володимира Красицького здійснили неймовірну екскурсію до двох прекрасних міст нашої України – Луцька та Рівного. 
   Луцьк зустрів нас легкими промінчиками сонечка, які ще яскравіше підкреслювали жовто-багряні кольори осені. Ми захотіли відчути місто сповна, тому цілий день прогулювались жвавими центральними вулицями та провулками Старого Міста, шукали привидів у луцьких підземеллях, та просто насолоджувались цікавим життям столиці Волині. Ми відвідали Луцький замок, який вразив нас своєю історією.
   Луцький замок князя Любарта – одна з найпотужніших фортець Волині, візитна картка Луцька. Верхній замок існував на вершині пагорба ще за часів Рюриковичів, проте в нинішньому вигляді типового європейського середньовічного феодального замку споруджено в 1340-85 рр. литовсько-руським князем Любартом. Став резиденцією волинських князів, а на деякий час – і столицею Галицько-Волинської держави. Укріплений в 1430-1542 рр. за часів правління князя Свидригайла. Комплекс Луцького замку включає В’їзну, Стирова і Владича вежі, оточені стінами. Усередині знаходяться шляхетський і єпископський житлові будинки. Збереглися фундаменти і підземелля собору Іоанна Богослова XII в., В якому був похований князь Любарт і багато інших волинські правителі. На території Луцького замку відкрито кілька музеїв: живопису, дзвонів, будівельної кераміки, друкарства, зброї. Замок постійно реставрується, на території ведуться археологічні дослідження.
   По дорозі до Рівного ми відвідали ще одне чарівне місце закоханих. Туне́ль Коха́ння — популярний туристичний об'єкт, розташований біля селища Клевань, що у Рівненському район Рівненської області.
   Тунель Кохання розташований на відрізку (близько 4 км) залізничної колії, яка веде від селища Клевань до селища Оржів. Це — зелений тунель у лісовому масиві, утворений через рух потягу до/від деревообробного заводу в Оржеві. На своєму шляху через ліс потяг збиває гілки дерев, кущів. Внаслідок цього утворився щільний коридор точної арочної форми. 
   І ось ми в Рівному. Старовинне українське місто Рівне, що розташоване на землях історичної Великої Волині на берегах річки Устя, – це сучасний адміністративний, промисловий, економічний, культурний та обласний центр Рівненської області. Краса Рівного некриклива, тиха, скромна. Вулиці, сквери, будинки навіюють дорогі спогади пережитих днів, і ми просто не змогли не захоплюватися цією тихою красою міста. І нехай немає тут столичного блиску та фешенебельності, зате є щира простота, тепла гостинність у характері пейзажу та звичаях містян.
   А закінчували ми подорож ще одним фантастичним місцем Волині. Тараканівський форт або Нова Дубенська фортеця – одне з найцікавіших місць Рівненської області. Сьогодні від фортеці залишилися лише руїни. Але неймовірна кількість легенд, які досі оточують форт, і містичні залишки колись гарної будови щороку приваблюють все більше туристів. Назву форт отримав через село Тараканів, у якому форт розташований. Це місце нас вразило не лише легендами, а й своїм розмахом. Чого тільки вартий тунель, розташований під зовнішніми стінами довжиною близько 100 метрів!!!
 Поверталися до рідного Хмельницького, співаючи пісень, та подумки мріяли про нові екскурсії рідною Україною!!! Див. фото...











































Немає коментарів :

Дописати коментар