Математична олімпіада

   
     Олімпіада – це конкурс, у якому переможцями стають найсильніші, а інші учасники збагачуються новими знаннями і здобувають необхідний досвід. Тільки добровільний принцип і зацікавленість допомагають залучати учнів до осмисленої плідної роботи в період підготовки до олімпіад. При підготовці до шкільної олімпіади слід особливо ретельно підбирати завдання, доступні учням, виконання яких дає можливість відчути радість подолання труднощів.
     Математична олімпіада – це свято, на якому сяють яскраві математичні ідеї і красиві судження. Проте успіх на такому святі чекає того, хто ретельно до нього готувався. Без системної роботи на уроці і після уроків велика перемога в олімпіаді неможлива.
   Зміна форм діяльності, опора на творчі інтереси дітей, різноманітність областей застосування здібностей – все це допомагає зберігати високу працездатність математично обдарованих дітей. У них виробляється потреба брати все нові і нові рубежі на шляху свого зростання.

                    Готуємося до олімпіади з математики!!!
               
                            Принцип Діріхле
   При розв’язуванні багатьох задач люди користуються способами міркувань, які одержали назву «принцип Діріхле» («принцип висунутих ящиків»). У найпростішій і дотепній формі принцип Діріхле звучить так: »Не можна посадити 7 зайців у 3 клітки так, щоб у кожній клітці було не більше, ніж 2 зайці». 
     А взагалі твердження формулюється так:
"У п клітках неможливо розсадити п + 1 зайців, щоб кожний із них сидів у окремій клітці, тобто знайдеться клітка, де сидить не менше двох зайців".
  Щоб застосувати принцип Діріхле до розв'язування задачі, ми повинні вказати, що саме будемо розуміти під «клітками» і «зайцями», а також спосіб, за яким будемо розсаджувати «зайців» у «клітки». Читати далі...



Завдання для підготовки до 
олімпіади з математики


5 коментарів :

  1. Вітаю з перемогою, гідною Вас! Дякую за підняття престижності професії "вчитель математики", за те, що у відкритому світі математичних істин Ви шукаєте нове, невідоме, цікаве! Ваш творчий підхід до роботи, постійний пошук та безупинний рух уперед заслуговує на повагу! Бажаю успіхів і подальших перемог! Кравчук Людмила Андрївна, СЗОШ № 29 м.Хмельницький

    ВідповістиВидалити
  2. Вітаю з перемогою, гідною Вас! Дякую за підняття престижності професії "вчитель математики"! За те, що у відкритому світі математики Ви шукаєте маловідоме, цікаве, нове! Ваш творчий підхід у роботі, постійний пошук та безупинний рух уперед заслуговує на повагу! Бажаю успіхів і перемог!

    ВідповістиВидалити
  3. Вітаю з перемогою, гідною Вас! Дякую за підняття престижності професії "вчитель математики"! За те, що у відкритому світі математики Ви шукаєте маловідоме, цікаве, нове! Ваш творчий підхід у роботі, постійний пошук та безупинний рух уперед заслуговує на повагу! Бажаю успіхів і перемог!!!

    ВідповістиВидалити
  4. Завжди вірив у вас, Оксано Григорівно, в те, що ви досягнете визначних успіхів на педагогічній ниві. Вітаю з успіхом та бажаю подальших грандіозних досягнень.

    ВідповістиВидалити
  5. СЗОШ№27 вітає Вас з перемогою, віримо в Вас та бажаємо удачі та перемоги!!!

    ВідповістиВидалити