пʼятниця, 9 грудня 2016 р.

Гра - вікторина "Місто своїми руками"

9 грудня 2016 року відбувся 1 етап міського конкурсу на кращого знавця місцевого самоврядування серед учнівської молоді "Місто своїми руками".
Команда 3(7)-Б класу "ЕРУДИТ" Хмельницької гімназії №1 імені Володимира Красицького здобула 1 місце!!!
Вітаємо!!!  Так тримати!!! Перемоги в 2 етапі!!!



Дивитись всі фото...

вівторок, 6 грудня 2016 р.

Кожен має право знати свої права


6 грудня 2016 року в приміщенні юридичного факультету Хмельницького університету управління та права о 10.00 відбулося відкриття мандрівної виставки «Кожен має право знати свої права». Активними відвідувачами виставки стали учні 3(7)-Б класу Хмельницької гімназії №1 імені Володимира Красицького.
Мандрівна експозиція «Кожен має право знати свої права» є мобільним навчально-методичним засобом і складається із 25 панелей, що містять стислі тексти та візуальну інформацію про цінності, принципи та окремі аспекти прав людини. 

Всеукраїнський тур мандрівної освітньої виставки «Кожен має право знати свої права» організовано програмою USAID «Права людини в дії», яка впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини в рамках Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини».

понеділок, 21 листопада 2016 р.

Геометрія у формі гри

Колекція інтерактивних задач з геометрії
Euclidea - це геометричні побудови циркулем та лінійкою в формі гри. Тут вам зовсім не потрібно хвилюватися  про акуратність побудови, Euclidea зробить це за вас. Спробуйте розв'язати задачі за мінімальну кількість кроків, щоб зібрати всі зірочки. Гра-побудова тут...

четвер, 3 листопада 2016 р.

Екскурсія до Львова

Львів по праву називають «східним Парижем». Тут, як і у французькій столиці, сплелися культури Заходу і Сходу, що знайшло відображення в багатьох пам'ятках архітектури, музеях. Ще Львів називають «західною столицею» України: тут варто прогулятися по старій частині міста, хоча сил і часу на огляд хоча б основних і найпопулярніших визначних пам'яток потрібно чимало. 

Якщо Ви хочете відчути неповторні відчуття, маєте неодмінно побувати у Львові. Побувавши тут, Ви зрозумієте, що це те місто, в яке Ви готові закохатися. Львів запам'ятовується високими пагорбами, що обступають його центр, вузенькими вуличками, різноманітними пам’ятками архітектури, привітними людьми. 
Саме за такими відчуттями та неповторними емоціями 1-2 листопада до міста Львова вирушив і наш клас. Про веселу львівську поїздку 3(7)-Б класу  ще дуже довго будуть нагадувати наші фотографії!!!

неділя, 16 жовтня 2016 р.

“ПЕДАГОГІЧНИЙ СТАРТАП”

11-12 жовтня 2016 року у місті Вінниця був проведений Всеукраїнський науково-практичний семінар "Школа педагогічної майстерності" (за результатами Всеукраїнського конкурсу "Учитель року - 2016"). Учасниками семінару стали методисти з математики обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, члени журі Всеукраїнського етапу конкурсу "Учитель року - 2016", вчителі математики - фіналісти конкурсу в номінації "Математика". Відповідно до програми семінару були підведені підсумки конкурсу "Учитель року - 2016", проведені майстер-класи вчителями Вінниччини та фіналістами конкурсу, відкритий урок переможця конкурсу Костенко О.В. Переглянути фото.

Тема майстер-класу Ратушняк О.Г. - "Дослідження на уроках математики як ефективний засіб формування дослідницьких компетенцій учнів".  Переглянути  презентацію...










четвер, 6 жовтня 2016 р.

Парламент у першому читанні ухвалив закон "Про освіту"

Проектом закону передбачається запровадження 12-річної повної загальної середньої освіти
Верховна Рада прийняла проект закону "Про освіту" у першому читанні. За відповідне рішення 6 жовтня 2016 року проголосували 277 народних депутатів.
Передбачені проектом закону реформи мають поліпшити умови праці вчителя за рахунок зменшення бюрократичного контролю, розширення академічних свобод і формування простору для творчої праці. Буде обмежено втручання державних органів і органів місцевого самоврядування в освітній процес.
Учителі матимуть свободу вибору форм проходження підвищення кваліфікації. Також буде запроваджений механізм добровільної сертифікації вчителів. Після її проходження педагоги отримуватимуть відповідну надбавку до зарплатні. Закон також передбачає підвищення соціального статусу і оплати праці вчителя.
Проектом передбачається запровадження 12-річної повної загальної середньої освіти, оскільки за визначенням авторів законопроекту, модель 11-річної школи на території не відповідає потребам сучасного суспільства, та на території Європи збереглася лише в Україні, Росії та Білорусі. Читати далі...

вівторок, 27 вересня 2016 р.

Розпочато реєстрацію на Всеукраїнський етап Міжнародного математичного конкурсу "КЕНГУРУ"

Міжнародному математичному конкурсу "Кенгуру" - 20 років!!!
     Шановні колеги та юні математики!!!
Відповідно до повноважень, делегованих Міжнародною асоціацією "KANGOUROU SANS FRONTIERES” («Кенгуру без кордонів»), що працює під егідою ЮНЕСКО, та на виконання наказу МОНмолодьспорту № 552 від 07.05.2012 року "Про затвердження Положення про Міжнародний математичний конкурс "Кенгуру"" та Листа МОН № 1/9-427 від 10.08.2016 року конкурс проводиться в Україні Львівським фізико-математичним ліцеєм-інтернатом при Львівському національному університеті імені Івана Франка.
    В сезоні 2016-2017 навчального року проводиться два незалежні тури: Всеукраїнський і Міжнародний.
Перший етап проводиться в один день 9 грудня 2016 року (п'ятниця).
Другий етап - в один день 16 березня 2017 року (четвер).
До участі в першому етапі конкурсу запрошуються учні 2-6 класів.
Усі новини конкурсу на сайті www.kangaroo.com.ua

неділя, 25 вересня 2016 р.

Кращий за професією

24 вересня 2016 року у День міста Хмельницького урочисто нагородили тих містян, котрі зробили вагомий вклад у розвиток Хмельницького. Це понад сотня хмельничан, серед яких учасники АТО, волонтери та люди різних професій. 
«Якщо вчитель має тільки любов до справи, він буде добрим учителем. Якщо вчитель відчуває тільки любов до учня, як батько, мати, він буде кращим за того вчителя, який прочитав усі книжки, але не відчуває любові ні до справи, ні до учня. Якщо учитель поєднує в собі любов до справи і до учнів, він – досконалий учитель". Л.Н.Толстой
                                                    Дякую своїм учням за віру в мене!!!



Фото зі свята  
 Стаття в журналі "Марічка NEWS" 
http://www.marichttp://www.marichkanews.com/17193-кращий-вчитель-міста-хмельницького/hkanews.com/17193-кращий-вчитель-міста-хмельницького/

вівторок, 13 вересня 2016 р.

Інтернет-олімпіада з математики 2016

Порядок проведення IX обласної учнівської Інтернет-олімпіади з математики у 2016/2017 навчальному році серед учнів навчальних закладів Хмельницької області
Інтернет-олімпіада з математики у 2016/2017 н.р. проводиться у два етапи:
І етап - відбірковий (заочний)
Перший тур - 03.10.2016 - 12.10.2016
Другий тур - 25.10.2016 - 29.10.2016

ІІ етап – фінальний (очний)

Он-лайн тур - 11.12.2016.
Участь в обласній Інтернет-олімпіаді з математики можуть брати учні 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів області. Для участі в Інтернет-олімпіаді необхідно з 12 вересня 2016 року до 1 жовтня 2016 року зареєструватись на сайті http://deltamatem.km.ua, вказавши своє прізвище, ім'я, клас, заклад навчання (повну назву школи), домашню адресу, телефон, електронну адресу (учні, які зареєстровані на сайті в 2013-2015 роках з власної сторінки мають подати заявку на участь в Олімпіаді-2016). Читати далі...

середа, 7 вересня 2016 р.

Олімпійський урок - 2016

МОН просить організувати проведення Всеукраїнського Олімпійського уроку в школах
Міністерство освіти і науки звернулось до регіональних департаментів освіти і науки, а також інститутів післядипломної педагогічної освіти з проханням сприяти організації та проведенню Всеукраїнського Олімпійського уроку та Олімпійського тижня. 
У відомстві зазначають, що заходи будуть проведені спільно з Національним олімпійським комітетом України на початку навчального 2016/17 року.
Проведення Всеукраїнського Олімпійського уроку та Олімпійського тижня відбудеться в рамках Дня фізичної культури і спорту.
У Міносвіти повідомляють, що проведення заходів дозволить сприяти залученню дітей та молоді до занять фізичною культурою і спортом, пропагувати здоровий спосіб життя, виховувати почуття патріотизму, а також дати можливість дізнатися про олімпійські види спорту та поспілкуватися з найуспішнішими спортсменами України.
Також у відомстві надали Положення про Всеукраїнський Олімпійський урок та про Олімпійський тиждень.

середа, 31 серпня 2016 р.

Зі святом, шановні колеги та любі учні!!!

                1 ВЕРЕСНЯ - День знань - особливе свято! 
Завжди яскравий, насичений емоційністю та хвилюючою атмосферою. Голосно звучить урочиста музика, звідусіль лунають теплі поздоровлення i кожне людське серце, хвилюючись відгукується на заклик першого дзвінка! У цей день від всієї душі хочеться побажати успіхів у навчальному процесі та щоб новий 2016-2017 навчальний рік приносив тільки приємні враження! У цей день всім учням і вчителям бажаю міцного здоров’я, терплячості, а головне щирого прагнення до нових знань. Нехай новий навчальний рік буде кращим за попередній і всі ваші бажання стануть реальністю!

четвер, 18 серпня 2016 р.

Презентовано концепцію «Нової української школи»

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич презентувала ідеологію реформи середньої освіти, 
що почне діяти в 2018 році
Концепцію «Нової української школи» – ідеологію реформи середньої освіти, що почне діяти в 2018 році, сьогодні, 18 серпня 2016 року, під час педагогічної конференції «Про підсумки розвитку дошкільної, загальної середньої, позашкільної та професійно-технічної освіти у 2015/2016 навчальному році та завдання на 2016/2017 навчальний рік» в Будинку Уряду презентувала міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
«Наше завдання – кожній дитині дати доступ до якісної освіти. Успіх України в тому, щоб побудувати суспільство освіченого загалу, бо кожна дитина, не залежно від її здібностей, має право на успіх в житті, на максимальне розкриття власних здібностей, яке може запропонувати якісна освіта», - наголосила Лілія Гриневич.
Міністр зазначила, що реформа орієнтована на те, щоб зробити випускника конкурентноздатним у 21-му столітті - випустити зі школи всебічно розвинену, здатну до критичного мислення цілісну особистість, патріота з активною позицією, інноватора, здатного змінювати навколишній світ та вчитися впродовж життя. Читати далі...

Методичні рекомендації 2016-2017 н.р.

Лист МОН України від 17.08.2016 № 1/9-437 «Щодо методичних рекомендацій про викладання навчальних предметів у загальноосвітніх навчальних закладах»

Перший урок 2016-2017 н.р.

Перший урок у День знань Міносвіти рекомендує присвятити національно-патріотичному вихованню, а конкретну тему навчальні заклади мають визначити самостійно.
Темою Першого уроку для учнів 5-11 класів у міністерстві пропонують визначити: «Від проголошення Незалежності до нової України».
Наказ, конспекти, презентації, аудіо, відео, матеріали, оформлення, все скачати можна буде тут.

понеділок, 15 серпня 2016 р.

Сучасні освітні інструменти для вчителів

50 інструментів сучасних освітніх технологій, які здатні якісно перетворити кожний урок
У наш час технології та освіта сплетені досить тісно, практично у кожного вчителя є свої улюблені технологічні інструменти, які він використовує у своїй роботі, і які дозволяють йому дістати увагу учнів під час цікавих, захоплюючих шкільних занять.
Але як і все, що має відношення до технології, інструменти безперервно оновлюються, а старі стверджуються, розширюючи сферу застосування або просто додаючи нові функції, більш актуальні для сучасної освіти і затребувані найбільш технологічно підкованими вчителями.
Далі представлений список деяких інструментів освітніх технологій, які зараз так необхідні у арсеналі кожного вчителя, чи то для особистого використання або ж у якості навчальних посібників у педагогічному процесі. Читати далі...

середа, 10 серпня 2016 р.

Етика у класі: про що треба знати вчителю

Основні принципи етики та поради вчителям про те, 
як формувати в учнів етичну поведінку
Етика та мораль часто асоціюються з релігійним вихованням, однак школи також можуть давати учням важливі уроки осмислення етичної поведінки.
«Існує великий страх, що так чи інакше викладання етики у школі сформує в дітей якусь певну релігійну точку зору, – каже доктор філософіє зі США Брюс Вайнштейн. – І все-ж таки у школі просто неможливо не вчити етики».
Вайнштейн веде щотижневу колонку у виданні «BusinessWeek.com» і нещодавно випустив популярну книгу «Чи буде це вважатись обманом, якщо мене не впіймають?». Він стверджує, що якщо школа прийняла певний кодекс поведінки, то вона обов’язково буде навчати етики.

пʼятниця, 5 серпня 2016 р.

Хвалити – не перехвалити, або Як навчити дитину бути успішною

Щоб ваша дитина стала успішною в дорослому житті, можна вдаватись до різних способів і методів, що залежать, зокрема, від психотипу малюка, ваших педагогічних переконань чи здібностей і фінансових можливостей. Хтось вважає, що дитина має зростати в атмосфері абсолютної любові та вседозволеності, хтось упевнений, що лише заборонами та муштрою можна виховати сильну особистість, здатну всього досягти в житті. 
Я пропоную ознайомитись із методом, що, на мою думку, має задовольнити і батьків, і дітей, адже хвалити й отримувати похвалу – надзвичайно приємно. Це – найдієвіший спосіб заохочення. Читати далі...

четвер, 21 липня 2016 р.

Головоломка «Математична піраміда»

Проект «Розвиток дитини» пропонує батькам дітей молодшого шкільного віку та вчителям новий комплект практичних завдань – «Математична піраміда».
Цей комплект математичних завдань надає можливість поєднати розвиток логічного мислення й уваги дитини із тренуванням навичок усного рахунку, додавання та віднімання.
Кожне завдання має форму головоломки й вимагає ретельного аналізу та зібраності. Спочатку дитині необхідно ознайомитись із принципом, за яким побудовані математичні піраміди комплекту, його описано у зразку. Далі у кожному завданні зробити математичні обчислення та заповнити отриманими числами всі кружечки пірамід. Читати далі...

четвер, 14 липня 2016 р.

Для шанувальників точної науки МАТЕМАТИКИ

До уваги вчителів математики, учнів та їх батьків!!!
Запрошую всіх до участі в Міжнародному дистанційному конкурсі з математики "ОЛІМПІС 2016"  
Головна мета конкурсу з математики «Олімпіс» — підвищення мотивації до вивчення і зацікавлення учнів навчальним предметом. Це не олімпіада, у конкурсі є завдання різного рівня складності, тому у конкурсі можуть взяти участь всі учні без винятку. Наступний етап конкурсу в листопаді.

четвер, 7 липня 2016 р.

Рахуємо геометричні фігури

Комплект практичних завдань для розвитку уваги, концентрації та просторового сприйняття дитини
Цей комплект завдань надає чудову можливість закріпити знання дитини про двовимірні геометричні фігури: квадрат, трикутник, коло, прямокутник та п’ятикутник.
Кожне завдання побудоване таким чином, аби максимально задіяти просторове сприйняття дитини та її увагу, особливо концентрацію та здатність до переключення, які важливі не лише для вивчення геометрії, а й для навчання в цілому.
Комплект складається з дванадцяти завдань різної складності, у яких дитині необхідно порахувати кожен вид геометричних фігур та записати відповідь у відповідній клітинці, а також позначити відсутні фігури. Читати далі...

четвер, 30 червня 2016 р.

PISA як порівняльне дослідження враховує критерії і фактори, які впливають на систему освіти

PISA покаже слабші та сильніші місця нашої освіти
У 2018 році Україна вперше візьме участь у Програмі міжнародного оцінювання учнів - PISA, що проводиться під егідою Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР). Дослідження проходить раз на три роки й спрямоване на оцінювання систем освіти в різних країнах світу на підставі тестування 15-річних учнів. Про це сказала міністр освіти Лілія Гриневич під час заходу з нагоди приєднання України до Програми PISA-2018.
“PISA як міжнародне порівняльне дослідження враховує величезну кількість критеріїв і факторів, які впливають на систему освіти загалом. Завдяки цій програмі ми отримаємо серйозну додаткову інформацію, що допоможе правильно визначити слабші та сильніші місця нашої системи освіти й вибудувати орієнтири, за якими далі формуватиметься освітня політика в Україні”, - зазначила Лілія Гриневич.
За словами міністра, для реформи української шкільної освіти дуже важливо отримати досвід оцінювання умінь та розробки завдань на основі компетентнісного підходу. Читати далі...

вівторок, 21 червня 2016 р.

Навчальний календар на 2016-2017 навчальний рік

2016-2017 навчальний рік у школах, гімназіях та інших навчальних закладах почнеться в четвер 1 вересня 2016 року і триватиме до 26 травня 2017 року включно. Загальна тривалість навчального року складе 273 днів, з яких 165 днів будуть навчальними, а 108 днів припадуть на канікули, вихідні та свята. Всього протягом 2016-2017 навчального року буде 165 навчальних днів і 108 вихідних. Читати далі...

середа, 8 червня 2016 р.

Безкоштовні вебінари для педагогів

21-24 червня ВГ «Основа» проводить інтернет-марафон безкоштовних вебінарів для вчителів
Видавнича група «Основа», вже традиційно, до дня свого народження, проводить педагогічний інтернет-марафон безкоштовних вебінарів.
21 червня. День перший: спеціальний гість.
Ви не згодні бути сліпим виконавцем навчального плану чи забаганок керівництва школи, міста? Ви здатні критично мислити? Ви вважаєте, що учитель в школі має вчити, а не писати звіти? Тоді, о 10-30 приєднуйтесь до вебінару Галини Усатенко – голови громадської ради при МОН України, доцентки Інституту філології Київського Університету імені Тараса Шевченка «Як насмілитися змінити школу із середини? Створімо алгоритм дій разом…». Все, що ви хотіли спитати, але не насмілювалися…
22 червня. День другий – вебінари від «вчителів змін».

23 та 24 червня. День третій і четвертий - вебінари від редакторів та авторів ВГ «Основа».
Присилайте запитання та одночасно реєструйтесь на вебінар з відкритим обговоренням болючих питань освіти та участі педагогічної громадськості у змінах. Читати далі...

четвер, 2 червня 2016 р.

Розпочато розробку етичного кодексу вчителя

Інститут модернізації змісту освіти розпочав розробку етичного кодексу працівника освіти
1 червня 2016 року відбулось засідання робочої групи з розробки «Етичного кодексу працівника освіти». Про це повідомляє Інститут модернізації змісту освіти.
Як зазначається в повідомленні, «мета створення Кодексу – встановлення загальних моральних принципів та правил етичної поведінки у стосунках між людьми, які є основою збереження і прогресу демократичного суспільства та всебічного розвитку людини».
Після розробки проекту «Етичного кодексу працівника освіти» він буде оприлюднений для громадського обговорення.

четвер, 26 травня 2016 р.

Результати ЗНО з математики 2016

Визначено результати ЗНО з математики
Тестування з математики відбулося 11 травня. Для участі у тестуванні було зареєстровано понад 132 тисячі осіб.
Сертифікаційна робота містила 33 завдання, на виконання яких було відведено 180 хвилин. Максимальна кількість балів, яку міг отримати учасник ЗНО, правильно виконавши всі завдання сертифікаційної роботи з математики, – 62.
Пороговий бал склав/не склав тесту з математики встановлений експертною комісією на рівні 9 тестових балів.
В основу визначення рейтингу кожного абітурієнта покладені його результати, обраховані на основі загальної суми тестових балів. Результати будуть вказані в інформаційних картках до сертифікатів ЗНО, що кожен учасник тестування зможе роздрукувати з власної інформаційної сторінки на сайті УЦОЯО.
До інформаційної картки, яку абітурієнти надаватимуть до приймальних комісій ВНЗ, буде внесено результати зовнішнього незалежного оцінювання за рейтинговою шкалою від 100 до 200 балів, а також кількість тестових балів, отриманих з кожного предмета. Читати далі...

вівторок, 17 травня 2016 р.

Порадник вчителю


Розвиток соціальної та емоційної компетентності вчителя
Емоції є важливим стимулом у нашому виборі стати вчителем, правда? Люди стають вчителями через мрії про розкриття таланту кожної дитини, про передачу натхнення до навчання.
Вчителювання – емоційна професія. Соціальна та емоційна компетентності є обов’язковими для підвищення психологічного благополуччя вчителя. Здатність розуміти власні емоції та відчуття, перш ніж реагувати на незадовільну поведінку дитини, дозволяти собі відпочинок після складного дня та визначити власні внутрішні стимули є шляхами до використання емоційного інтелекту, щоб почувати себе у гармонії з собою та світом. Дослідження стверджує, що учні вчаться краще у дружньому та безпечному середовищі. Твердження правдиве і щодо навчання дорослих. Соціальна та емоційна компетентність також формується під впливом середовища. Читати далі...

четвер, 12 травня 2016 р.

Характеристика процесу засвоєння знань

Відомо, що міцність знань тісно пов’язана з характеристикою процесу засвоєння знань. У тлумачному словникові української мови поняття «засвоєння» визначається як процес «відтворення» індивідом історично сформованих, суспільне вироблених здібностей, способів поведінки, знань, умінь та навиків, процес їх перетворення в форми індивідуальної суб’єктивної діяльності.
Засвоєння навчального матеріалу відбувається в результаті пізнання, в основі якого знаходиться складна цілісна психічна діяльність особистості, яка передбачає функціонування всіх пізнавальних психічних процесів (сприйняття, пам’ять, уявлення, мислення, мова), почуття, волі, спрямованості, мотивації. Читати далі...

четвер, 5 травня 2016 р.

Привіт з Хмельницького!!!

Дружнє онлайн привітання
 учням 7 класу Миколаївської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 1 імені Олега Ольжича від учнів 6 класу Хмельницької гімназії №1 імені Володимира Красицького


понеділок, 2 травня 2016 р.

Хто швидше рахує?

Хто швидше рахує — математична гра для дітей
Проект «Розвиток дитини» пропонує батькам молодших школярів новий комплект практичних завдань — математичну гру «Хто швидше рахує».
Цей комплект завдань є чудовою можливістю заохотити дитину до виконання математичних операцій і вдосконалити її навички додавання, віднімання, множення та ділення.
У завданнях комплекту дитині пропонується розв’язати якомога більше математичних прикладів за обмежений відлік часу. При цьому дитина може змагатись із собою, постійно вдосконалюючи власний результат, або зі своїми друзями та батьками.
Веселий і конкурентний дух змагання допоможе дитині досягти успіху не лише в математиці, а й у навчанні в цілому.
Комплект містить чотирнадцять завдань різної складності на додавання, віднімання, множення та ділення. Кожне завдання можна роздрукувати на звичайному або кольоровому принтері та використовувати необмежену кількість разів.

субота, 30 квітня 2016 р.

Розпочато відбір підручників для учнів 8 класу

28 квітня відбулось засідання колегії МОН, під час якого було схвалено перелік підручників для учнів 8 класу. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки.
Після схвалення цього переліку, з 29 квітня до 11 травня вчителі загальноосвітніх навчальних закладів зможуть відбирати підручники для учнів 8 класу за електронними версіями оригінал-макетів. Електронні версії підручників вже розміщені на Репозитарії навчального контенту.
Усього на конкурс оригінал-макетів підручників для учнів 8 класу було подано 199 проектів із 62 назв. За результатами експертизи конкурсні комісії відхилили 22 підручники на надання грифа «Рекомендовано Міністерством освіти і науки».
Цьогорічний конкурс підручників проводиться у два етапи. І етап – здійснення експертизи електронних версій проектів підручників, що тривав березень - квітень 2016 року. ІІ етап – вибір підручників, яким надано гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України», проводиться у два тури.Спочатку вчителі загальноосвітніх навчальних закладів з 29 квітня до 11 травня обиратимуть підручники за електронними версіями оригінал-макетів, а потім конкурсні комісії узагальнять інформацію.
13 травня 2016 року мають бути оголошені пропозиції до формування переліку підручників, які можуть друкуватися за кошти державного бюджету у 2016 році.

понеділок, 25 квітня 2016 р.

Завершився всеукраїнський конкурс «Учитель року – 2016» у номінації «Математика»

З 18 по 22 квітня у Львові тривав третій (заключний) тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2016» у номінації «Математика». Не буде перебільшенням стверджувати, що тут зібралися найсильніші фахівці своєї справи.
Із вітальним словом до учасників конкурсу, членів журі, гостей міста звернулися Олександра Небожук, Богдан Кудренко, Микола Працьовитий.
Голова журі Микола Вікторович зазначив, що конкурсанти показали високофахові уроки, продемонстрували чудові приклади педагогічної майстерності.
Директор Департаменту освіти та науки Львівської облдержадміністрації Олександра Небожук у своєму виступі зізналась, що сама була учасником конкурсу «Вчитель року», а тому добре розуміє відчуття і настрої учасників. Та зазначила, тільки престижні вчителі можуть виховати прекрасних перспективних учнів. А такими учнями сильна держава.
Директор Ужгородської спеціалізованої школи №5, лауреат Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2000» у номінації «Математика» і заступник голови журі на цьогорічному конкурсі Петро Кіндюх вітав фіналістів вправними поетичними рядками власного вірша.

Фіналістам конкурсу «Учитель року-2016» у номінації «Математика» присвячується
Як швидко промайнули дні
на Лева древнього землі.
вже учасників фіналу
Запрошують в конференційну залу.
Сьогодні в кульмінації дипломи і овації. 
Пройшли ви гідно й креативно
горнила всіх випробувань:
проектів, тестів, фахових завдань.
Ще й майстер-класи продемонстрували,
уроки конкурсні в спецшколі дали,
зірками на УоиТиЬе-і стали
Всі здобули ви перемогу-
це перемога над собою,
й не вимірять її ціною.
Та пройдуть тижні, місяці,
а може навіть і роки ,
питання голови журі
вам будуть снитися вночі.
Що ніби «кляті» ті фрактали
вас ріжуть по діагоналі.
І ти впадаєш у фрустрацію,
на поміч кличеш медитацію.
О, математики гармонія!
Ще мить й почнеться вже агонія!
Крізь землю хочеш провалиться.
Аж раптом голос зверху - «То дурниця!
У досконалості немає меж.
Всі помиляються, ти-теж.
Та головне - не зупинятись,
Ще більше прагнути дізнатись.
Завжди не соромно спіткатись,
а соромно - не підійнятись».
Отак той кабінет 15
вам згадувать ще років 20,
де наче Мебіуса стрічка
тендітна цокає Марічка.
Та все минуло, все пройшло,
адреналіну додало.
Тепер ви, друзі, всі партнери,
В освіті - справжні супермени.
Ви- справжня гордість нації,
продукт емансипації,
і нових перемін агенти.
Ми шлем вам щирі компліменти.
Дипломи ці й сертифікати
вам душі будуть зігрівати,
коли в процесі рефлексії
щемити буде ностальгія. 
Вже нині їдем ми додому
Й поринем у турботи знову,
Та ауру цю пречудову
Берем як бонус ми в дорогу.



понеділок, 18 квітня 2016 р.

Перебіг конкурсу "Учитель року - 2016"


Учитель року - 2016
Номінація «Математика»
14 квітня 2016 року у прекрасному місті Львові розпочав свою роботу заключний тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2016» у номінації «Математика». Зі всіх областей нашої славної України приїхали найкращі учителі математики: професіонали, майстри, модератори освіти. 
На першому конкурсному випробуванні вчителі представили свої власні розробки у вигляді «Майстер-класів».
Потім відбулося конкурсне випробування з фахової майстерності. 
За результатами двох випробувань 18 квітня були підведенні проміжні висновки і відібрано 12 фіналістів.
Я у фіналі!!! Емоції переповнюють мене!!! Всім бажаю успіхів та подальших перемог у прекрасній науці – математиці.
Щиро дякую своїм колегам та членам журі конкурсу!
Хай зростають в нашій Україні педагоги – новатори та експериментатори!!!